Vikings - Season 1

Posted by Irek Wozniak on

Serial przygodowy koncentrujący się na znanym z nordyckich legend wojowniku Ragnarze Lothbroku, który prawdopodobnie w 793 r. odkrył drogę do Anglii. Losy odważnych wikingów twórcy serialu przekuli w angażującą, pełną krwi, emocji i polityki historię, w której nie brakuje również wątków miłosnych.

W odcinku pierwszym:

Wojownik i rolnik Ragnar Lothbrok marzy, by skierować kolejną wyprawę wikingów na nieodkryty Zachód. Najpierw musi jednak przekonać do tego pomysłu jarla - czyli wodza społeczności.

W odcinku drugim:

Ragnar rekrutuje załogę spośród znajomych wikińskich wojowników, by wyruszyć w niebezpieczną podróż na nieodkryty Zachód. Jarl Haraldson nie potrafi zaufać nikomu ze swojego otoczenia.

W odcinku trzecim:

Mnisi klasztoru w Lindesfarne boją się burzy. Nie wiedzą jednak, że prawdziwe niebezpieczeństwo dopiero zmierza w ich kierunku. Wkrótce Ragnar i jego załoga dobijają do brzegu Anglii.

W odcinku czwartym:

Ragnar, wojownik i rolnik, marzy o znalezieniu bogactwa i dalekich wyprawach na zachód. Nad swoimi planami, zmieniającymi porządek świata, pracuje w tajemnicy, gdyż najpierw musi przekonać do nich lokalnego przywódcę - Earla Haraldsona, który niechętnie dzieli się władzą i sławą.

Earl obawia się, że podróż Ragnara, jeśli zakończy się sukcesem, przyniesie mu zaszczyty, szacunek i władzę.

Earl Haraldson pozwolił Ragnarowi i jego załodze na kolejną wyprawę. Tym razem wysłał z nimi swojego szpiega. Wikingowie ponownie wracają do Anglii, by zdobyć pozostałe skarby, jakie może im zaoferować nowy świat.

Po rozlewie krwi na plaży, Wikingowie wybierają Sabbath do inwazji na miasto Hexam. Pośród terroru i zasianej paniki, Ragnar i Lagertha odkrywają, że każde działanie ma swoje konsekwencję, a Earl ciągle ich obserwuje.

W odcinku piątym:

W Wielkiej Sali Kattegat, jasnowidz przepowiadając przyszłość Earlowi Haraldsonowi mówi, że Ragnar Lothbrok wyczekuje jego śmierci. Pytanie brzmi, komu bardziej sprzyjają bogowie?

Haraldson jako człowiek przezorny i gotów walczyć o swoje aż do śmierci, nie zamierza czekać z założonymi rękami. Earl podpala dom i gospodarstwo Ragnara wraz z nim. Ragnar zostaje ranny, ale żyje i ukrywa się w bezpiecznej odległości. Teraz musi znaleźć drogę, która zwróci mu jego wolność.

W odcinku szóstym:

Ragnar, choć słaby i obolały, musi stawić czoło Earlowi. Tym bardziej, gdy na jaw wychodzi, że Rollo jest torturowany na zlecenie Haraldsona. Dwaj mężczyźni spotykają się twarzą w twarz i tylko jeden przeżyje.

W odcinku siódmym:

Trzy statki Wikingów udają się w górę rzeki do samego serca władzy wschodniej Anglii: królewskiej willi króla Aelle. Ragnar Lothbrok przybył odebrać okup w zamian za pokój. Jednak król Aelle ma inne plany związane z tymi północnymi poganami.

W odcinku ósmym:

Tradycyjna dziękczynna pielgrzymka do Uppsalla, wywołuje lawinę emocji u Ragnar, Lagerthy i Athelstana. Ragnar, godzi się ze śmiercią nienarodzonego syna, ale oddala się od swojej żony. Lagertha, nadal przeżywa swoje poronienie i pragnie wiedzieć, czy w przyszłości będzie mieć jeszcze syna.

Natomiast Athelstan odkrywa, że jego wiara chrześcijańska jest wciąż bardzo silna. Wszyscy Wikingowie spotykają się u celu podróży, by dziękować i wychwalać swoich bogów.

W odcinku dziewiątym:

Na rozkaz króla Horika, Ragnar zbiera mały oddział i udaje się do Götaland , by rozwiązać spór o ziemię z tutejszym władcą, Jarl Borgiem.

Popularność Ragnara go wyprzedza. Jarl jest nim zaintrygowany, jednak pozostaje dla niego zagadką, czy wojownik jest jego nowym sojusznikiem, czy marionetką w rękach króla. Tymczasem w Kattegat, panuje zaraza i zbiera żniwo w pobliskich wsiach.

Ludzie proszą Lagerthe o pomoc i uspokojenie bogów.

Cdn...Vikings Season -1


Share this post



← Older Post Newer Post →